Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Študentská výstava dizajnu a umenia

Informácie o spracovaní osobných údajov

Študentská výstava dizajnu a umenia

Veľká výstava maturitných prác z bratislavskej Školy dizajnu v Komunitnom centre Avion Shopping Park predstaví tvorbu z oblasti módy, fotografie, filmu, grafiky a produkt dizajnu.

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Prostriedky použijeme na náklady spojené s tvorbou študentských prác a prípravou výstavy

Veľké finále 2024 - Výstava maturitných prác Školy dizajnu

Móda, filmy, 3D animácie, fotografie, knihy, grafický, produktový a herný dizajn, umelecké projekty aj návrhy interiérov. Desiatky absolventiek a absolventov bratislavskej Školy dizajnu predstavia v máji 2024 svoje maturitné práce na výstave Veľké finále v Komunitnom centre v Avion Shopping Park Bratislava. Vo vystavených prácach budú rezonovať spoločenské témy, záujem o ekológiu, popkultúru, literatúru aj hry. Dizajnérska tvorba študentov a študentiek umožní verejnosti nahliadnuť do ich vlastného vnútra, ale aj do ich vnímania sveta, v ktorom žijú. Publikum bude mať zároveň možnosť zistiť, ako si mladí predstavujú kvalitný dizajn, ako reflektujú súčasné trendy a aké sú možnosti inovácií v rôznych kreatívnych odvetviach. Tvorba mladej generácie odráža jej záujmy, skúsenosti aj problémy, ktoré ju trápia. Výstava v Komunitnom centre Avionu ponúkne pohľad na pestrú škálu ideí, tém, techník, žánrov a foriem, prostredníctvom ktorých možno nahliadnuť do uvažovania mladých, spoznať ich tvorivé schopnosti, a zároveň získať prehľad o súčasnej dizajnérskej a umeleckej praxi. Na výstave predstavia svoju tvorbu maturantky a maturanti Školy dizajnu – Súkromnej školy umeleckého priemyslu Bohumila Baču z odborov Grafický dizajn, Grafický a priestorový dizajn, Odevný dizajn, Produktový dizajn, Fotografický dizajn, Dizajn interiéru, Animovaná tvorba a Filmová tvorba. Pre študentky a študentov je výstava výnimočnou príležitosťou predviesť svoju šikovnosť verejne, konfrontovať svoju tvorbu s inými a získať spätnú väzbu odborného publika aj širokej verejnosti. Dôležité sú pre nich nie len skúsenosti so samostatnou realizáciou vlastných diel, ale aj s profesionálnou prípravou kolektívnej výstavy určenej pre veľké publikum. Kvalita a rozmanitosť ich tvorby má zároveň potenciál osloviť nie len širokú verejnosť, ale aj zástupcov z oblasti biznisu, kreatívneho priemyslu či rôznych zamestnávateľov, ktorí môžu v autorkách a autoroch vystavených prác objaviť perspektívne osobnosti pre rozvoj svojich projektov. Veľké finále, výstava maturitných prác Školy dizajnu, bude verejnosti prístupná bez vstupného v Komunitnom centre Avion Shopping Park v Bratislave

Mohlo by sa
vám páčiť

Cantica Istropolitana, občianske združenie

Cantica Istropolitana ako novovzniknuté zborové teleso, ktorého členmi sú skúsení speváci, umelci. Ich vášňou je zborový spev.

Dočítať sa viac

0 hlasov

EDUMA posilňuje inklúziu a odstraňuje predsudky

Vzdelávame a tvoríme inovatívne storytellingové nástroje, ktoré približujú, ako sa žije ľuďom zo zraniteľných skupín, čeliacim nálepkovaniu a predsudkom.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt