Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Záhrada, zvieratá a arteterapia .

Informácie o spracovaní osobných údajov

Záhrada, zvieratá a arteterapia .

Klienti zariadenia Luneta n.o. ,ktorí sa s láskou starajú o svoju záhradu a o zvieratá.Pestujú rôznu zeleninu a ovocie,starajú sa o kvety a chovajú kozy,zajace .

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Na kúpu záhradkárskych potrieb a krmiva pre zvieratá .

Záhrada, zvieratá a arteterapia.

LUNETA n.o. je prevádzkovateľom Podporovaného bývania pre ľudí s duševnou poruchou – schizofrénia. V zdravotnej terminológii označovaná F20. Poskytovanie sociálnych služieb prebieha v prenajatom objekte v Hanušovciach nad Topľou, okres Vranov nad Topľou. Zariadenie je izolované od mestskej časti, blízko pri hlavnej železničnej stanici. Obytný dom pozostáva zo suterénu a dvoch bytov. V suteréne sa nachádzajú dve kotolne, dve pivnice a sušiareň. Na prvom poschodí, v trojizbovom byte, sú umiestnené klientky -ženy. V byte nad ním, klienti – muži. Byt na prvom poschodí pozostáva z veľkej kuchyne, pri ktorej je komora, toaleta, kúpeľňa a dve samostatné izby, v každej z nich sú tri klientky. V tomto byte sa ešte nachádza kancelária pre personál. Byt na druhom poschodí je totožný s bytom na prvom poschodí, rozdiel je len v jednej miestnosti, kde sa nachádza spoločenská miestnosť pre klientov. Do tohto zariadenia prichádzajú klienti z rôznych ústavov sociálnych služieb, či psychiatrických liečební, ktorí sú stabilizovaní a majú šancu zaradiť sa do bežného života. V tomto zariadení je zabezpečený 24-hodinový dohľad, ktorý sa zameriava na správanie sa klienta. Podporované bývanie sa usiluje u klientov: – dať priestor klientom a stimulovať ich k preberaniu zodpovednosti a nachádzaniu vlastných riešení – znížiť ich potrebu a závislosť od ďalšej psychiatrickej starostlivosti – podporiť ich autonómiu o čo najviac samostatné vedenie ich života Každodenná činnosť, ktorú klienti vykonávajú, je pod dohľadom sociálnych pracovníkov -socioterapeutov. V zariadení podporovaného bývania sa pracuje s klientmi individuálne a aj v skupine. Prevažná časť dňa je zameraná na ergoterapiu, teda pracovnú činnosť. Klientov vedieme, aby sa zapájali do rozhovorov, vedeli pekne vyjadrovať svoje pocity, názory, túžby a myšlienky. V rámci arteterapie kreslia obrázky, vystrihujú, lepia, modelujú, maľujú s vodovými a temperovými farbami… Obrázkami si potom vyzdobia svoje izby a majú z toho radosť. V rámci biblioterapie načúvajú rôznym poučným príbehom, citátom, o ktorých následne diskutujú a snažia sa ich preniesť do svojich životov. Klienti sa venujú aj terapii so zvieratkami.

Mohlo by sa
vám páčiť

1000 a jeden skutok

Chceme vzbudiť záujem u mladých ľudí o svoje okolie aktívne -formou dobrovoľníckych prác. Docieliť, aby vyšli zo svojej komfortnej zóny, nabrali nové zručnosti a skúsenosti.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Vytvorme čistú Zem

Sme nezisková organizácia, ktorá sa venuje osvete na podporu separácie odpadu, kompostovania ale aj predchádzaniu vzniku odpadu v základných a materských školách.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt