Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Mobilný hospic Most domov

Informácie o spracovaní osobných údajov

Mobilný hospic Most domov

Našim poslaním je sprevádzanie umierajúcich pacientov, ktorí sa túžia lúčiť v bezpečí domova, obklopení blízkymi. Aby odchádzanie z tohto sveta bolo v čo najväčšom prijatí a láske.

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Prevádzka mobilného hospicu

Mobilný hospic Most domov

Sme tri ženy – Zuzka, Sima a Katka. Lekárka, zdravotná sestra a manažérka. Každej z nás sa smrť prihovára inak, ale pre každú z nás je súčasťou života. Spoločne tvoríme mobilný hospic Most domov a pôsobíme v Trnavskom kraji. Naším poslaním je podpora a sprevádzanie zomierajúcich a ich blízkych na záverečnej ceste života, v bezpečí ich domova. Aby odchádzanie z tohto sveta bolo bezbolestné, v čo najväčšom prijatí a láske. Túžime byť podporou a pomyselným mostom medzi životom a smrťou – Mostom domov. Sprevádzame ľudí s nevyliečiteľným ochorením, ktorých želaním je zomrieť doma, v blízkosti svojej rodiny. Aby túto situáciu zvládla rodina aj pacient bez strachu, dôstojne, ľudsky a bezbolestne, nemôžu byť na to samy. Stojí pri nich náš tím. Rodine poskytujeme medicínsku, ošetrovateľskú, psychologickú, sociálnu a spirituálnu podporu. Našou prácou chceme premieňať umieranie na príbehy o dobrej smrti. Podporte nás a staňte sa aj vy spoluautorom týchto príbehov. Príspevok použijeme na sprevádzanie pacientov a ich rodín, ktorí sa túžia lúčiť v domácom prostredí. Na pravidelné návštevy lekára a zdravotnej sestry v rodine. Na materiálno-technologické zabezpečenie medicínskej a ošetrovateľskej starostlivosti a chod mobilného hospicu. Na psychologickú a spirituálnu pomoc rodine. Na vytvorenie pocitu istoty a bezpečia v závere života, na ich poslednej spoločnej ceste. Vašu podporu premeníme na príbehy o dobrej smrti pre tých, ktorí majú želanie ich písať. Budú mostom domov pre našich pacientov. Mostom, cez ktorý prejdú zo života do smrti vo väčšej blízkosti, podpore a láskavosti. Ďakujeme!

Mohlo by sa
vám páčiť

Pre dobro

Naším poslaním je pomáhať ľuďom, ktorí stratili zdravie, domov, prácu, rodičom samoživiteľom a všetkým ľuďom, ktorí nie sú v núdzi svojím zavinením.

Dočítať sa viac

0 hlasov

OZ Hľadáme Dronom

Združenie dobrovoľníkov, ktorí chcú pomáhať pri hľadaní po nezvestných zvieratách, alebo osobách pomocou špeciálneho dronu s termovíziou.

Dočítať sa viac

1 hlas

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt