Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Azyl u Myšky o.z. - pomôžte nám pomáhať 🙏

Informácie o spracovaní osobných údajov

Azyl u Myšky o.z. - pomôžte nám pomáhať 🙏

Sme novovzniknuté občianske združenie, ktoré sa venuje pomoci chorým, opusteným zvieratám

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Úhrada veterinárnych nákladov na ošetrenie a kastrácie chorých zvierat

Pomôžte nám pomáhať

Sme novovzniknuté občianske združenie Azyl u Myšky o.z. Našou hlavnou činnosťou je osveta ľudí v problematike premnoženia pouličných mačiek a pomoc chorým a zraneným zvieratkám bez domova. Situácia s opustenými zvieratami je v našej krajine už neúnosná . Vieme ako to často s mačatami končí. Mačka rodí 3-4x do roka po 2-5 mačiat, z ktorých väčšina zomiera na ulici, buď neľudským správaním sa k nim, pod kolesami áut alebo na ochorenia, hlavne v chladnejšom období. Taktiež niektorí obyvatelia obce riešia túto situáciu po svojom a mačatá topia alebo ich likvidujú iným nehumánnym spôsobom, ktorý je dokonca trestný. Kastrácia je najhumánnejšie riešenie neželaného rozmnožovania mačiek i psov. Po preliečení, odčervení a kastrácii/sterilizácii mačiek, ak sú zvieratá v dobrej zdravotnej kondícii, sú vypustené do pôvodného prostredia. Choré a zranené liečime a snažíme sa im nájsť nový domov. Všetci však vieme, že záujem o adopcie mačičiek aj psíkov je veľmi malý Tento „Program kontrolovanej reprodukcie ferálnych mačiek" pomáha regulovať počet ferálnych mačiek v mestách a obciach a zároveň zabezpečiť ich zdravú populáciu. Netreba zabúdať na fakt, že ferálne mačky plnia v prírode aj v obciach dôležitú funkciu, najmä napomáhajú prirodzenému znižovaniu stavov drobných hlodavcov. Operovaný jedinec je už po pár hodinách po zákroku schopný bez problémov fungovať tak ako pred zákrokom. Samozrejme zmiznú aj všetky sprievodné javy, ktoré sprevádzajú obdobie párenia (nepríjemné zvuky pri párení, pri bitkách kocúrov a pod., to všetko zvyčajne uprostred noci). Kastrované jedince naďalej spĺňajú svoju úlohu deratizérov. Vďaka sterilizácii sa môže predísť rôznym chorobám ako napríklad pyometra (hnisavý zápal maternice), či rôznym nádorom pohlavných orgánov, ktoré spôsobujú dlhý a bolestivý úhyn mačky. Predchádza sa tiež nákazám, ktoré nekastrovaní kocúri prenášajú na seba pri bitkách. Tejto činnosti by sme sa chceli naplno venovať a týmto spôsobom docieliť aby sa stav premnožených chorých mačiek v našom regióne aspoň nezhoršoval. Každý finančný príspevok je pre nás obrovskou pomocou, nakoľko veterinárne náklady sú nemalé, ešte popri opatere zvierat v našom azyle.

Mohlo by sa
vám páčiť

OZ PATROLA - Chlpáči

Už roky pomáhame týraným a opusteným psíkom... A chceme pomáhať ešte viac! Pomôžete, prosím, množstvu psíkov, ktorí čakajú na teplý peliešok, plné bruško a pohladenie?

Dočítať sa viac

1 hlas

OZ Brod-Liečime ubolené psie duše

Sme tu aby sme rozumeli reči zvierat, počuli ich volanie o pomoc.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt