Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: DARUJ KRV - DARUJ ŽIVOT

Informácie o spracovaní osobných údajov

DARUJ KRV - DARUJ ŽIVOT

Pomáhame Slovensku zabezpečiť dostatok krvi po celý roka. Vzdelávame a motivujeme ľudí, aby krv darovali pravidelne. Pomáhame tak tým, ktorí darovanú krv pre svoj život potrebujú.

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Na podporu festivalu, ktorý organizujeme pre darcov krvi a ich rodiny ako poďakovanie

DARUJ KRV - DARUJ ŽIVOT

Projekt DARUJ KRV - DARUJ ŽIVOT vznikol ako odozva na každoročné výzvy s prosbou darovania krvi, nakoľko krv má na Slovensku často nedostatočné zásoby. Naším cieľom je podporovať darovanie krvi na Slovensku, motivovať ľudí k pravidelnému darovaniu krvi a najmä zvyšovať počet prvodarcov. Tým chceme pomôcť k znižovaniu nedostatku krvi, ktorý je žiaľ v našej krajine stále aktuálny problém. Naším cieľom je podporovať najmä letné obdobie, nakoľko zo štatistík a nám dostupných informácií vieme, že najmä v tomto období je každý rok krvi akútny nedostatok. Okrem všeobecného darovania krvi reagujeme na aktuálnosť potrieb, a to či už jednotlivcov, ktorým chceme s výzvou na rýchle darovanie konkrétnej krvnej skupiny pomáhať, alebo tiež na aktuálne potreby danej nemocnice, regiónu, a pod.. Zároveň je naším cieľom ľudí v tejto oblasti vzdelávať formou odborných článkov, rozhovorov, edukačnych videí, a pod.. Darcom krvi za ich skutok poskytujeme verejné poďakovanie, ktoré realizujeme počas podujatí, ktoré pre darcov krvi organizujeme. Každý rok sa konajú minimálne 3 podujatia (vždy v rôznych krajoch Slovenska) a darcovia krvi majú vstup zdarma. Okrem verejného poďakovania majú možnosť zapojiť sa do tomboly (rovnako ju majú zdarma) o hodnotné vecné ceny, ktoré nám pre darcov venujú partnerské firmy. Našou činnosťou doteraz máme za to, že projekt má zmysel a je úspešný, nakoľko v krajoch, v ktorých sme doteraz smerovali našu pôsobnosť počas leta, tzn. obdobia našej kampane, krv nechýbala. Väčší dôkaz o úspešnosti teda nepotrebujeme.

Mohlo by sa
vám páčiť

Festival zdravia Čadca

Hlavnou myšlienkou Festivalu zdravia Čadca je priniesť obyvateľom mesta Čadca a Kysúc množstvo hodnotných informácií z oblasti zdravia tela, ale aj mysle, komplexne a zaujímavo.

Dočítať sa viac

1 hlas

weLive

Cieľom je pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám a využívanie benefitov a odporúčaní pri onkologickom ochorení, ale aj PREVENCIA pre širokú verejnosť.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt